Jak wygląda proces zakupu nieruchomości na Florydzie?

Jesli chodzi o proces transakcji zakupu nieruchomości na Florydzie to po znalezieniu odpowiedniego apartamentu lub domu, złożymy formalną oferte zakupu.

Po zaakceptowaniu oferty przez sprzedajacego, nabywca ma 3 dni aby wplacic zaliczke/zadatek (10% wartości oferowanej kwoty) na konto escrow prawnika lub title company (odpowiednik biura notarialnego). 

Od momentu zaakceptowania oferty nabywca ma rownież 15 dni na inspekcję nieruchomości z licencjonowanym inspektorem. Koszt takiej inspekcji to mniej wiecej $300-$800 w zależności od wielkosci mieszkania lub domu.

W przypadku wykrycia nieprawidłowości lub usterek w mieszkaniu, nabywca może wycofać sie z transakcji. W takiej sytuacji musimy powiadomić sprzedajacego o odstapieniu od umowy przed upływem 15 dniowego okresu inspekcji.

Gdy wynik inspekcji jest pomyśl wszystko jest OK z inspekcja lub wynikły niewielkie nieprawidłowości (do zaakceptowaia przez nabywce) lub sprzedajacy zgodził sie naprwić usterki wykryte podczas inspekcji, transakcja rusza dalej. 

Sprawdzany jest wtedy tytuł prawny i obecność wszelkiego rodzaju nieprawidłowości prawnych, jak rownież obciażenia fiansowe na nieruchomości typu kredyty i potencjalne zadłużenia. Gdy nie ma żadnych wad prawnych dostajemy wtedy zielone światło na zamknięcie transakcji . 3-4 dni przed data zamkniecia transakcji wplacić trzeba kwote, którą wyliczy title company. Jest to cena ofery minus 10% deozytu, który już został wpłacony, plus niewielkie koszty dodatkowe typu oplata za title insurance czyli coś w rodzaju ubezpieczenia aktu własności od wad prawnych. Jest to koszt okolo $3000 – $5000 w zależności od wartości nieruchomości. Jesli chodzi o prowizje brokerskie to sa one pokryane przez sprzedajacego. Nabywca nieruchomości nie płaci prowizji od zakupu agentowi.

Czy zakupu nieruchomości na Florydzie jest procesem bezpiecznym?

Proces zakupu nieruchomości na Florydzie polega na precyzyjnym sprawdzeniu domu lub apartamentu zarówno pod kontem stanu fizycznego jak i prawnego. Wnikliwy proces weryfikacji sprawia iz inwestowanie w nieruchomości na Florudzie jest bardzo bezpieczne. Jako Polskojęzyczny agent nieruchomości na Florydzie, chętnie odpowiem na dodatkowe pytania. Prosze o kontakt przez aplikacje WhatsApp +1 786-468-4380 lub email: miamiprestigerealty@live.com.

Poniżej zdjecie budynków Trump Towers na Sunny Isles Beach, które reprezentują bardzo dobry stosunek jakości do wartości inwestycji.


Opublikowano

in

by

Tags: