Nieruchomości za granicą.

Nieruchomości za granicą. Widok z lotu ptaka na Miami Beach.
Plaża Miami Beach

Polacy coraz częściej chcą dyweryfikować swoje protfolio inwestycyjne i w związku z tym szukają nieruchomości za granicą. Jest mądre powiedzenie – „nie trzymaj wszystkich jajek w jednym koszyku”. Wojna na Ukrainie spowodowała jeszcze wiekszą niepewność geo-polityczną i wielu posiadaczy nieruchomości w Polsce jeszcze bardziej chce zdywersyfikować strategiczne lokalizacje swoich inwestycji. Posiadanie nieruchomości za granicą nie wątpliwie dobrze dywersyfikuje majątek i w znaczynym stopniu zabezpiecza rodzinę przed utratą „wszstkiego” w razie konfliktu zbrojnego lub innego kataklizmu który mógł by dotknąć dany kraj lub region.

Wybór jest spory. Hiszpania, Dubai czy może Floryda? Jesli szukasz miejsca w którym bedziesz w stanie porozumieć sie po angielsku, które nie odbiega rażąco kulturowo i zawsze bedzie ciepło, wybór zaweża sie znacznie. Obszar florydy wyłania sie na czele faworytów. Bezpośrednie loty z warszawy do Miami ułatwiają podróż. Co drugi dzień wyrusza z Polski samolot podekscytowanych turystów, którzy chcą poznac Miami lub wracaja do Miami bo zakochali sie w tym magicznym mieście.

Gdzie inwestować w Nieruchomości za granicą?

Nieruchomości za granicą
Luksusowy dom w Miami z zaparkowanym jachtem motorowym.

Proces zakupu nieruchomoci na Florydzie dla obcokrajowcw jest bardzo prosty. Nabywca nie potrzebuje prawa stalego pobytu ani konta bankowego w USA aby nabyć dom lub apartament. Na dobrą sprawe nabywca nie musi nawet znajdować sie na terenie USA aby zamknąć transakcję zakupu. Dokumenty wysłane zostana emailowo i podpisana kopia dokumentu wysłana emailem w zupełności wystarczy aby nabyć nieruchomość. Przy sprzedaży jest już nieco inaczej gdyż podpis wtedy musi być potwierdzony notatialnie.

W przeciwnieństwie na przykład do Hiszpanii posiadanie i proces zakupu nieruchomości na Florydzie jest bardzo bezpieczny. Mam na myśli wnikliwe badanie statusu prawnego nieruchomości przed przeniesieniem aktu własności na nabywce. W Hiszpani natomiast dość czesto zdaża sie zakup nieruchomości z wadą prawną. Posiadanie nieruchomości na Florydzie jest relatywnie bezstresowe w porównaniu ze wspomnianą wcześniej Hiszpanią. Mówię tu o nielegalnych najemcach których cieżko eksmitować w Hiszpani gdy ktoś nielegalnie wprowadzi sie podczas twojej nieobecności. W przeciwieństwie do Hiszpani na Florydzie prawo sprzyja włascicielowi i usuniecie nielegalnego lub nawet legalnego najemcy który nie płaci lub sprawia problemy, jest stosunkowo proste.

Czy inwestycja w Miami to dobry pomysł?

Gdzie inwestować w nieruchomości za granicą?
Luksusowy apartament w Miami Beach z widokiem na Downtown Miami.

Dubaj rózni sie znacznie od krajów zachodnich kulturowo. Podczas krótkiej wakacyjnej wycieczki odmienność kulturowa może byc całkiem atrakcyjna, natomiast może rodzić problemy lub być męcząca w przypadku dłuższego pobytu. W sezonie letnim w Dubaju temperatury są raczej trudne do zniesienia. Mowimy tu o temperaturach pustynnych często przekraczających 40 stopni celcjusza. W Miami natomiast temperatura latem oscyluje w okolicy 31 stopni celcjusza. Zima w Miami jest bardzo przyjemna. Temperatura wtedy oscyluje w przedziale 24 – 27 stopni.

Naturalnie jesli chodzi o opinie na temat nieruchomości za granicą to pewnie jestem stronniczy. Spowodowane jest to faktem iz po 13 latach mieszkania w Miami nadal jestem zakochany w tym przepięknym mieście. Życie tu jest naprawde bajkowe. Dostarcza codziennie atrakcji jakich próżno szukać w innych miastach. Infrastruktura turystyczna, wodna, rekreacyjno-portowa, plaże, łodzie motorowe, jachty, restauracje i imprezy, przyciągają do Miami ludzi z całego świata. Jako Polski agent nieruchomości na Florydzie chetnie przedstawię Ci oferte nieruchomości w Miami, Fort Lauderdale lub okolic West Palm Beach.

Skontaktuj sie ze mna za pomocą WhatsApp +1 786-468-4380. Email miamiprestigerealty@live.com.

Pozdrawiam

Mariusz Majchrzak